ТВОРЧЕСТВОТО В СВЕТА НА ИНОВАЦИИТЕ (Creativity in the world of innovation)
През месец декември СУ,,Никола Вапцаров“ започна работа по нов eTwinning проект на тема ТВОРЧЕСТВОТО В СВЕТА НА ИНОВАЦИИТЕ
Държавите участнички в този проект са участват са България,Турция,Албания,Румъния.
Учениците от 5а клас ще си партнират със свои съученици от тези държави.
Създадена бе група за комуникация между членовете на екипа,проведе се и първа онлайн среща, на която се поставиха задачи на всеки участник.Изготвена бе програма за дейности по месеци.
ЗА ПРОЕКТА:
ЦЕЛИ
Нашият проект има за цел да развие високо ниво на мислене, производствени умения и иновативни способности на учениците.
Една от основните цели е да осигурим богати учебни изживявания.
Да насочим вниманието на децата върху проблеми от реалния свят.
Интегриране на всички предмети.
Включване на учениците в екипна работа,
Обучение на учители в съответствие със STEM образованието.
Учениците трябва да могат да идентифицират проблемите според възрастта си и предлагат решения на тях.
За подобряване на презентационните умения на учениците в рамките на обучението на връстници,
Развиване на умения за 3D мислене,
Да развият способността да използват инструментите на Web 2.0 безопасно и функционално.
ОЧАКВАНИ РЕЗУЛТАТИ
-Учениците да могат да задават провокиращи размисъл въпроси, да откриват отговори, решават проблеми, като прилагат наученото и развиват своята креативност. Те ще развиват уменията на 21-ви век (критично мислене, креативност, сътрудничество, социални умения, технологична грамотност, продуктивност и др.), необходими за техния успех.
Предлага смислено сътрудничество по отношение на ангажиране в екипна работа, обмен на идеи и обсъждане на начини за решаване на проблем, споделяне на отговорности и взаимно насърчаване. Предоставя практически възможности за учене чрез преживяване чрез използване на различни инструменти и оборудване по време на учебния процес. Тяхното самочувствие нараства, за да бъдат продуктивни и те са мотивирани да участват и да допринасят за процеса на обучение. Учениците придобиват различни умения като общуване, социализиране, развиване на различни гледни точки, осигуряване на мотивация за производство, показване на положителни нагласи, повишаване на самочувствието и развиване на умения за инженерен дизайн. Развиват се любопитството и уменията за задаване на въпроси на учениците. По този начин те могат да измислят или проектират някои иновативни продукти в резултат на своите изследвания.