„Най-вкусният хляб е споделеният"

„Най-вкусният хляб е споделеният"

„Най-вкусният хляб е споделеният"

С голяма радост и гордост споделяме, че наши ученици са удостоени с отличия от XXVII Национален ученически празник „За хляба наш…" 2026, проведен на 23 и 24 април в Благоевград! На него участие взеха над 1200 ученици от цялата страна — истинско национално събитие, посветено на ценността на хляба, труда и споделеността. Първо място в категория „Есе" (VIII – XII клас) спечели осмокласничката Катерина Лазарова с есето „Споделена коричка". Второто място е за нейния съученик Георги Лазаров с есето „Най-вкусният хляб е споделеният". И двамата са подготвени от старши учителя по български език и литература Заприна Глушкова , чийто труд и отдаденост стоят зад тези красиви успехи. Въпреки че по независещи от тях причини не успяха да присъстват на тържествената церемония по награждаване, наградите пристигнаха в нашето училище и днес директорът - г-жа Вангелия Петрелийска ги връчи лично, поздрави младите таланти от сърце и им пожела крила за още по-високи полети. Хлябът е споделен — и радостта от успеха също!